black solar panels on green grass field during daytime

Fotovoltaika

Nejsme žádní zelenáči, fotovoltaické elektrárny realizujeme již od roku 2010.

Klimatizace

Rozšířili jsme naši činnost o návrhy a realizace klimatizační jednotek několika výrobců pro chlazení a vytápění. 

Nabíječky

Wallboxy komunikují přímo se střídačem a dokáží elektroauta nabíjet jen z fotovoltaiky bez využítí sítě.


Firma Fotovoltaické stavby s.r.o. byla založena v roce 2010 a již 14 let úspěšně působí na trhu. Během této doby se specializovala na návrh, projektování a realizaci fotovoltaických elektráren o výkonech od 1 kW do 100 kW. Hlavním zaměřením jsou střechy rodinných domů, obchodů a firem.

Od samého začátku klademe důraz na vysokou kvalitu našich projektů a realizací. Používáme výhradně nejkvalitnější komponenty dostupné na trhu. Od roku 2020 jsme rozšířili naši nabídku o klimatizace, zejména ty, které jsou určeny k přitápění.

Členové týmu se neustále zlepšují ve svém oboru a prochází školení o nových technologiích každý rok. Zákazníci naši práci obměnili 1. místem v žebříčku Prodej a servis fotovoltaických systémů v Brně (Jihomoravském kraji).

Dříve jste nás mohli nalézt na stránce Solární stavebnice. Už však byl čas na změnu.

2010
Založení společnosti

Ve spolupráci s německou společností Donauer Solarvertriebs GmbH jsme se podíleli na přípravě projektů a inženýringu mnoha projektů v České republice.

2011

Návrh, dodávka a uvedení do provozu prvního 3-fázového hybridního systému v České republice založeného na technologiích SMA.

2012

Realizace desítek fotovoltaických elektráren na střechách rodinných domků a firem ve výkonem od 1kWp až po 100kWp.

... rozšíření činnosti o odborná školení začínajících instalačních firem a velkoobchodní činnost pro dodávky fotovoltaických technologií do ČR a na Slovensko.

2016

Zahájení spolupráce s výrobcem hybridních střídačů a baterií Solaxpower při uvedení na český trh. 

2018

Solaxpower jako první výrobce na světě spouští výrobu třífázových hybridních střídačů s asymetrickým výkonem. Prováděli jsme první realizace s těmi střídači v České republice. 

2020
Realizace klimatizací

Pro využití přebytků elektřiny z fotovoltaiky jsme rozšířili naši činnost o návrhy a realizace klimatizační jednotek několika výrobců pro chlazení a především pro vytápění. 

2022
Realizace nabíjecích stanic

V roce 2022 jsme zahájili první realizace nabíječek pro elektroauta, především od výrobce Solaxpower. Tyto wallboxy komunikují přímo se střídačem a dokáží elektroauta nabíjet jen z fotovoltaiky bez využítí sítě.